Maska antysmogowa dla dzieci

Należy zacząć od tego, że nie każde dziecko może i powinno nosić maskę antysmogową. Maski tego typu ograniczają oddychanie, a te u dziesięciolatka powinno być raczej spokojne i wyregulowane. Z pytaniem odnośnie możliwości zakupu takiej maski dla naszego dziecka należy udać się do pediatry, który oceni ogólny stan zdrowia naszej pociechy i udzieli – bądź nie – pozwolenia na zakup i noszenie takiej maski.

Jaką maskę wybrać?

Maski antysmogowe dla dzieci występują w wielu wariantach, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Jeśli materiał będzie zbyt sztywny może to uszkodzić delikatną skórę naszej pociechy.

Maska antysmogowa dla dzieci (https://dragonmask.pl/maski-dla-dzieci) powinna zawierać zarówno filtr hepa, jak i filtr węgłowy, który zarówno wyłapią wszystkie niebezpieczne drobinki brudnego powietrza, jak i nie pozwolą na przedostanie się do układu oddechowego nieprzyjemnych zapachów i grzybów.

Na rynku dostępne są zarówno jednorazówki, jak i maski wielorazowego użytku, jednak to na te drugie warto się faktycznie zdecydować. Dziecko przyzwyczai się do swojej maski, a my będziemy mogli zapewnić odrobinę czystego powietrza w dobie istnienia toksyn i innych niż najpopularniejsze pyły.

W maskach wielorazowych oprócz bardzo dobrego przygotowania pod względem miękkości i kształtu wystarczy w odpowiednim czasie zmieniać filtry, także jakby co kupujemy maskę wielorazową i zapas pieluszek – wkładów,