Smog to problem – TEST MASEK

Problem smogu to już nie tylko problem większych miast, ale także mniejszych miejscowości. Sprawa staje się więc z roku na rok coraz bardziej poważna i jeśli nie zostaną wydane restrykcyjne zakazy palenia śmieciami i inne, które są planowane przez rząd, to możemy mieć bardzo dużo problem za kilka lat. W zimie próg dopuszczalnego zanieczyszczenia jest czasem przekroczony o kilkaset razy, a to pokazuje jak bardzo źle dzieje się w niektórych miejscowościach. 

Maski antysmogowe – test

Ludzie z miast, w których zanieczyszczenie jest tak ogromne, że strach jest wychodzić nawet do pracy, a co dopiero na spacer, zaczęli na dużą skalę kupować maski antysmogowe i sprawdzać ich skuteczność. Studenci z wielu uniwersytetów, którzy studiują chemią i są na bieżąco z wieloma zanieczyszczeniami i złym stanem powietrza, zbadali kilkadziesiąt masek.

Większość z nich spisała się bardzo dobrze, ale niestety prawie żadna nie zdała w pełni egzaminu. 

Mikrozanieczyszczenia 

Niektóre bakterie posiadają bowiem mikroskopijną strukturę, która jest w stanie przeniknąć przez wszystkie filtry zastosowane w masce podczas jej produkcji.

Test masek antysmogowych, to temat, który będzie się pojawiał zawsze na jesień, kiedy zaczynamy palić w swoich piecach i większość osób wrzuca tam sporo zakazanych rzeczy. Media starają się podnieść świadomość społeczną i reklamują w telewizji za pomocą różnych programów, by nie palić śmieciami.