Ze smogiem trzeba walczyć

Kiedy nadchodzi zima i rozpoczyna się sezon grzewczy, jakość powietrza w Polsce znacznie się pogarsza. Smog wisi nad większością polskich miast, nie omijając także mniejszych miejscowości. Nawet te miejsca, które mogłoby się wydawać wolne od tego problemu, takie jak na przykład Zakopane, które kojarzy się z czystym powietrzem – także walczą ze smogiem.

Oddychanie złej jakości powietrzem może nieść ze sobą długofalowe szkodliwe skutki dla ludzkiego zdrowia, dlatego warto wiedzieć, jak się chronić przed smogiem.

Inwestycja w maseczkę to podstawa

Idealnym rozwiązaniem byłoby unikanie wychodzenia z domu za każdym razem, kiedy jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Niestety, nie zawsze jest to możliwe i nie wszystko da się przełożyć na następny dzień. Dlatego warto zainwestować w maseczkę antysmogową, produkt wciąż zbyt mało popularny w naszym kraju.

Dobrej jakości maseczka antysmogowa potrafi wyłapać nawet 100% zanieczyszczeń pochodzących z powietrza i zapewnić osobie ją noszącej dopływ idealnie czystego powietrza. Wybór maseczek w sieci jest ogromny, można znaleźć tam zarówno rozmiary dziecięce, jak i dla osób dorosłych.

Oczyszczacz powietrza w mieszkaniu – by we własnym domu móc odetchnąć pełną piersią

Dobrym pomysłem wydaje się zakup domowego oczyszczacza powietrza, który pozwoli na to, by po powrocie z zewnątrz móc nacieszyć się powietrzem idealnie czystym.

Oczyszczacz powietrza nie jest urządzeniem zbyt kosztownym, przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie mieszkają osoby starsze i małe dzieci, czyli czyli, którzy najbardziej są narażeni na szkodliwy wpływ smogu.