Filtr n99 ochroni przed smogiem

Smog jest to zjawisko coraz częściej spotykane w wielkich miastach i aglomeracjach. Oznacza ono wymieszanie się mgły ze spalinami i dymem. To zanieczyszczenie powietrza jest coraz bardziej aktywne i powoduje, że ludziom jest coraz trudniej znaleźć, dzisiaj, świeże i wolne od oparów powietrze.

Jak smog wpływa na zdrowie?

Smog jest bardzo groźnym zjawiskiem atmosferycznym zarówno dla ludzi jak i zwierząt jak i całego środowiska naturalnego. Smog zabija, powoli przyczynia się do niszczenia wszystkiego. Smog wpływa na złą wymianę gazową w płucach, upośledza znacznie układ odpornościowy.

W rezultacie zarówno dorośli jak i dzieci narażeni są na ciągłe infekcje i ciągłe choroby układu oddechowego. Jesienią, mgły są bardzo częste, dlatego właśnie w tym okresie zaobserwowano najwięcej zgonów z powodu chorób układu oddechowego oraz największą absencję chorobową.

Jak radzić sobie ze smogiem?

Osoby aktywne, pracujące, uczące się nie mogą nagle przestać funkcjonować, ze względu na podwyższony smog w powietrzu.

Dlatego dobrą alternatywą jest korzystanie z masek anty smogowych. Na polskim rynku coraz częściej pokazują się tego typu maski. Filtr n99, którym oznaczone są niektóre z nich, oznacza, że maska zatrzymuje około 99,99% zanieczyszczeń i toksyn zawartych w danym powietrzu.

Dzięki zastosowaniu w masce filrów n99, tworzy się produkty, które są skuteczne i pozwalają na aktywne życie w środowisku skażonym toksynami.